Piranha FC Fehérvár

Üdvözlök minden kedves látogatót a Piranha FC Fehérvár oldalán! Érdekességek, statisztikák s minden, ami Önnek jár.

A 28. szezon is két felkészülési mérkőzéssel kezdődött. Első ellenfelünk egy felvidéki csapat volt, a TJ Družstevník Okoč. 6-1-re nyertünk. A másik mérkőzésünket idegenben játszottuk. A vendéglátónk az AS Renegade volt, mely osztályozó megnyerésével feljutott az ötödosztályba. Ellenfelünk valami hiba folytán nem a bajnokcsapatot küldte a pályára, hanem a cseréket, így meglepetés eredmény született és hosszú idő után újra nyerni tudtunk. Az eredmény 6-0 a javunkra.
2010-07-28 Barátságos Piranha FC Fehérvár - TJ Družstevník Okoč: 6 - 1 (1-1)
2010-08-04 Barátságos AS Renegade - Piranha FC Fehérvár: 0 - 6 (0-4)

A szezon a Magyar Kupa első fordulójával kezdődött, Tatabányára látogatott csapatunk, ahol a Tatabánya Labdarúgó Klub csapata ellen kellett kiharcolni a továbbjutást. A 2-0-ás félidei eredmény után végül 7-0-ra nyert a csapat laza játékkal. Külön öröm, hogy az újonnan leigazolt belső védőnk is betalált. Hannes Sepi személyében egy jó tapasztalatú játékos került a védelem tengelyébe.
2010-08-11 10:15 Kupa Tatabánya Labdarúgó Klub - Piranha FC Fehérvár: 0 - 7 (0-2)

A bajnokság első fordulójában a régen rangadónak nevezett mérkőzésen - rangadónak számított, hiszen az Inter de ref és a Piranha együtt jutottak fel a hatodosztályba - hazai közönség előtt kezdett csapatunk. Messze nem volt teltház, ami az előző szezon gyenge bajnoki eredményének köszönhető, így mindössze 28182 néző tekintette meg élőben a mérkőzést. Sima első félidő után magabiztos győzelmet aratott a csapat. Mesterhármast ért el német csatárunk, aki most mutatkozott be az első csapatban, barátságos meccseken már szóhoz jutott.
2010-08-14 15:30 Bajnoki Piranha FC Fehérvár - Inter de ref: 5 - 0 (3-0)
Az 1. forduló válogatottjában helyet kapott több játékosunk is: Andrés Cabrera, Hannes Seppi, Maxime Dufour és Illia Targovich is.

A Magyar Kupa második mérkőzésén megint csak idegenben lépett pályára a Piranha. Budapesten vendégszerepeltek fiaink a Canite otthonában. Ezen a mérkőzésen a tartalékok és a cserék kaptak lehetőséget. Az első félidőben kétszer is megszereztük a vezetést, de 2-2-es döntetlennel fordultak a csapatok. A 2. félidőben 5 perc alatt esett 4 gól sajnos nem a mi javunkat szolgálta, így idejekorán kiestünk ebből a sorozatból.
2010-08-18 Kupa Canite - Piranha FC Fehérvár: 5 - 3 (2-2)

A bajnokság második fordulójában egyik újonnan feljutott csapatot látogattuk meg. Szurkolóinkkal feledtetni kellett a kiesést, ezért a legerősebb összeállításban futott ki a kezdő 11. A hazaiak szerezték meg az első találatot, de a félidő előtt fordítani tudtunk, így 2-1-es előnnyel tértek a csapatok az öltözőkbe. A 2. félidőben megint a vendéglátók szerezték meg az első gólt, de ezután betalált gólkirályunk kétszer is illetve a feltörő reménység, német csatárunk Leo Roell is.
2010-08-21 Bajnoki FunAkatsuki - Piranha FC Fehérvár: 2 - 5 (1-2)
A 2. forduló legjobb 11 játékosai között ismét helyet kapott Andrés Cabrera, Hannes Seppi, Maxime Dufour és Illia Targovich.

A 3. fordulóban a juvenszussz csapatához látogattunk. Nagyon kellett a győzelem, hogy a következő hazai meccsen újra telt ház fogadja a pályára kilépő kezdő 11-et. Szezon legfontosabb meccsének titulált mérkőzésen a 13. percben le kellett cserélni a kapusunkat és egyben kapitányunkat, Nils Gutschert, a helyére a középszerű védésű svéd tartalék kapus állt be. 5 percre rá, hogy kényszerből cserélt a Piranha, megkaptuk az első gólunkat. Itt még volt remény a fordításra, az első 45 perc alatt többször nem rezdült a háló. A 2. félidő 15. percében megkaptuk a második gólunkat, majd a 20. percben a harmadikat és csapatunk érthetetlen okokból összetört. A következő 7 percben még kétszer mattolták a kapusunkat. Végül egy sima 5-0-ás vereséget könyvelhettünk el.
2010-08-28 Bajnoki juvenszussz - Piranha FC Fehérvár: 5 - 0 (1-0)
A nagy arányú vereség ellenére ismételten bekerült a forduló válogatottjába Andrés Cabrera, Hannes Seppi, Maxime Dufour és Illia Targovich is.

A bajnokság negyedik mérkőzésén hazai pályán fogadtuk a másik újoncot, a Rozsdás Sarokvas FC-t. Mindössze 25051 néző látogatott ki a Stadio di Király Parkba. Akik otthon maradtak bizony megbánhatták. Az első félidőben 3-0-ra vezetett a Piranha és végül 7-0-ra nyertünk. Hannes Seppi nyitotta ki a gólcsapot majd János Sárközy, Maxime Dufour és Illia Targovich is duplázni tudott.
2010-09-04 Bajnoki Piranha FC Fehérvár - Rozsdás Sarokvas FC: 7 - 0 (3-0)
A forduló válogatottjába most 3 játékosunk került be: Hannes Seppi, Maxime Dufour, Illia Targovich.

Az 5. fordulóban az SBoci vendégeként léptünk pályára. Nagyszerűen indult a találkozó, hiszen a 3. percben már nálunk volt az előny. Német fiatalunk szerzett gólt. Sajnos sokáig nem tudtuk megőrizni az előnyt, a 17. és 30. percben kapott gólokkal már az hazaiknál volt a vezetés. A második félidő 3. percében egy vitatott büntetővel ugyan, de kiegyenlítettünk. Az 56. percben megint megszerezte a vezetést az SBoci. A 60. percben csere következett, de nem lendítette előre a csapatot Gyula Avarkeszi. Martin Axelsen 14 perc alatt kapott kettő sárgájának köszönhetően emberhátrányban fejeztük be a találkozót. A védelem hiányosságát kegyetlenül kihasználta az SBoci, két perc alatt két gólt lőttek nekünk, így 5-2-re kaptunk ki. Zsinórban ez a harmadik meccsünk ellenük, mikor ez az eredmény születik az ellenfél javára.
2010-09-11 Bajnoki SBoci - Piranha FC Fehérvár: 5 - 2 (2-1)
Ebben a fordulóban egyedül Maxime Dufour kapott helyett a legjobb 11 között.

A 6. fordulóban hazai pályán fogadtuk a szezon közben csődbe ment Zozzi FC csapatát. 24954 néző mégis kilátogatott a találkozóra. És nem is bánták meg. Csapatunk 10-0-ra nyert, Hannes Sepi, Sárközy Jani, Roberto Mottarda és Leonard Pielesiak is duplázni tudott. Ilyen teljesítményre még nem volt példa a Piranha FCF történelmében, hogy az első kör 3 hazai mérkőzését kapott gól nélkül meg tudta nyerni, a gólkülönbség is fantasztikus, 22-0.
2010-09-18 Bajnoki Piranha FC Fehérvár - Zozzi FC: 10 - 0 (4-0)

A 7. fordulóban az utóbbi időben ellenünk rendre fölényesen győző Soproni Vasutas vendége volt a Piranha. A Vasutas vezeti a tabellát 6 forduló után, nekünk a 3. hely megőrzése volt a tét. Az előre vártaknak megfelelően a hazai együttes szerzett vezetést már a 11. percben, de a csapat lelkesedése nem lankadt, így Piero Nardella és Hannes Seppi egyéni akcióikkal megfodították az eredményt. A maroknyi vendégtábor tombolt a lelátón. A második félidő elején kiegyenlítettek a hazaiak, de továbbra sem állt le a Piranha és előbb Sárközy Jani majd Maxime Dufour brillírozott. A Vasutas szépített, de az egy pontot érő gólt már nem tudták berámolni, így újra győzni tudtunk soproni ellenfelünk ellen idegenben.
2010-09-25 Bajnoki Soproni Vasutas - Piranha FC Fehérvár: 3 - 4 (1-2)

A 8. forduló rangadójának tekintett mérkőzésen a Soproni Vasutas volt csapatunk ellenfele újra, de most hazai pályán. Nagy várakozás előzte meg ezt a meccset az idegenbeli győzelem után. Telt ház ugyan nem jött össze, de így is eddig erre a párharcra voltak a legtöbben kíváncsiak, 33331 néző látogatott ki a Stadio di Király Park stadionba. Német csatárunk már a 8. percben megszerezte a vezetést a Piranhának, de a 23. percben egyenlítettek a vendégek. Sőt, a 37. percben megszerezték a vezetést. Szurkolóink érezték, hogy most vagy soha, a hangulat fergeteges volt és két védőnk, előbb Martin Axelsen majd Hannes Seppi is betalált a Vasutas kapujába. Így 3-2-es vezetéssel mehettek a csapatok az öltözőbe. A második játékrészben Sárközy Jani döntötte el a 3 pont sorsát a javunkra, így sikerült egy kettős győzelemmel visszavágnunk az előző szezonban elszenvedett két súlyos vereségért.
2010-10-02 Bajnoki Piranha FC Fehérvár - Soproni Vasutas: 5 - 2 (3-2)

A 9. fordulóban a Zozzi FC volt a soron következő ellenfél. Idegenben léptünk pályára. Ezen a találkozón lehetőséget kapott László Péter is, aki eddig a B csapatban játszott. Meg is hálálta a bizalmat, kettő góllal járult hozzá a nagy arányú győzelemhez.
2010-10-09 Bajnoki Zozzi FC - Piranha FC Fehérvár: 0 - 8 (0-4)

A 10. fordulóban igazi rangadót láthatott a közönség a Stadio di Király Parkban. Az első helyezett SBoci volt a vendégünk, 1 pont volt velük szemben a hátrány. Nézőcsúcsot döntöttünk ezen a mérkőzésen, hiszen 39867 szurkoló foglalt helyet a lelátókon. A vendég szektor is megtelt. Eddig nem nyertünk a miskolci csapat ellen, itt volt az idő a bizonyításra. A mérkőzés nem indult jól, a vendégek megszerezték a vezetést, de még a félidő vége előtt egyenlítettünk Targovich góljával. A második félidőben a mi akaratunk érvényesült, és Targovich mesterhármasával végül 5-1-re nyertünk. Fantasztikus hangulat uralkodott a meccsen mindvégig és meccs után is, hiszen elfoglaltuk a tabella első helyét. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy ismét volt egy kiállítás nálunk, most is a védelemből, de ezúttal Hannes Seppit küldte le a bíró idő előtt a pályáról.
2010-10-16 Bajnoki Piranha FC Fehérvár - SBoci: 5 - 1 (1-1)

A 11. mérkőzésen a Rozsdás Sarokvas FC volt a vendéglátónk. Hazai pályán könnyen vertük őket, idegenben is ez volt a feladat. Az első félidőben két gólos előnyre tettünk szert, melyet Sárközy Jani megfejelt a második játékrészben még eggyel, így az ő duplájával és Avarkeszi Gyuszi góljával sima 3-0-ás győzelmet arattunk.
2010-10-23 Bajnoki Rozsdás Sarokvas FC - Piranha FC Fehérvár: (0-2) 0 - 3

A 12. fordulóban újabb rangadót láthatott a Stadio di Kp közönsége. A második helyezett juvenszussz volt a vendégünk, aki egy ponttal volt mögöttünk. Ezen a napon 39821 néző foglalt helyet a lelátókon. A meccs nem indult jól, az ellenfél szerezte meg a vezetést, amit hamar sikerült kiegyenlíteni. Majd nálunk volt az előny és a juvenszussz egyenlített. Így 2-2-es döntetlennel vonultak a csapatok az öltözőkbe. A második félidő közepén újra a vendégeknél volt az előny, amit 6 perccel később sikerült egalizálnunk. Ami ezután történt az csodálatos volt. A 85. és 86. percben Illia Targovich és Sárközy Jani is betalált, ezzel eldöntve a három pont sorsát. Négy pontos előnyünk lett így a második juvenszussz-szal szemben, és már csak kettő forduló van hátra.
2010-10-30 Bajnoki Piranha FC Fehérvár - juvenszussz: (2-2) 5 - 3

Az utolsó előtti, 13. fordulóban a FunAkatsuki volt a vendégünk. Telt ház nem jött össze, de így is 39689 néző látogatott ki és tekintette meg élőben a találkozót. A sok rangadó után végre egy könnyebb mérkőzés következett a fiainknak. Az első félidőben 5-0-ra vezettünk, és a végeredmény 11-1 lett. Sárközy Jani mesterhármast ért el, így nagy lett az esélye a gólkirályi cím elnyerésére. Ezzel a győzelemmel bajnok lett a Piranha! Négy pont az előnyünk a jelenleg második helyezett juvenszussz-szal szemben. Hosszú idő után a csoport élére vezette a csapatot Hans-Jörg Kammerlander és ezzel beírta nevét a Piranha FC Fehérvár történelem könyvébe! (Immár nem először.)
2010-11-06 Bajnoki Piranha FC Fehérvár - FunAkatsuki: 11 - 1 (5-0)

A szezon utolsó mérkőzésén az Inter de ref csapata látott minket vendégül. Már bajnokként érkezett a Piranha a meccsre, de ennek ellenére a győzelem volt az elsődleges cél, hiszen minél több pontot szerzünk és minél jobb a gólkülönségünk annál nagyobb eséllyel kerülünk közel az automatikus feljutáshoz. Meglepő győzelmet arattunk, eddig legfölényesebb győzelmünket ünnepelhettük a békéscsabai együttes ellen, 7-1-re nyertünk. Sárközy Jani ezen a meccsen nem talált be, de így is megérdemelten lett ő a csoport gólkirálya.
2010-11-13 Bajnoki Inter de ref - Piranha FC Fehérvár: 1 - 7 (1-5)

Osztályozót kellett játszania a csapatnak a feljutás miatt. Ellenfelünk egy kaposvári klub volt. A 19618 nézőnek egy harmada fehérvári volt. A mérkőzés a legjobban indult a számunkra, a 3. percben Roberto Mottarda megszerezte a vezetést. Ennek sokáig nem örülhettünk, mert a 26. percben már 3-1- volt a hazaik javára az eredmény. De gólkirályunk még az első félidő közepén szépített, így alakult 3-2-re az állás. Érthetetlen okokból büntetőhöz jutott a CSP Sokatkeres, amit értékesítettek is, így 4-2-vel vonultak a csapatok a pihenőre. A második félidőben Hannes Seppi góljával szorongattuk meg az ellenfelet, de nem sikerült kiegyenlítenünk. Így 4-3-as vereséget könyvelhettünk el. Érthetelen a vereség, hiszen szinte minden csapatrészünk jobb volt, mint a hazaiak, de ilyen a futball.
2010-11-20 Osztályozó CSP Sokatkeres - Piranha FC Fehérvár: 4 - 3 (4-2)

Összegezve a Piranha FC Fehérvár bajnokcsapat lett a 28. szezonban a VI.179. csoportjában. Összesen kétszer kapott ki csapatunk, mind a kétszer idegenben. Hazai pályán veretlenek maradtunk. Mi szereztük a legtöbb gólt a bajnokságban. Idén produkáltuk a legmagasabb nézőszámot, ami szám szerint 39867 szurkolót jelent.
Tavalyihoz hasonlóan szintén a mi csapatunkból került ki a gólkirály Sárközy János személyében 16 góllal, aki sajátnevelésű játékosunk. Hannes Seppi 2. lett 12 találattal, illetve Illia Targovich 11-szer mattolta a védelmet. Sárközy János a klub életének harmadik gólkirálya.
A Magyar Kupától ugyan gyorsan búcsúztunk, de ez az aranyérem mindennél fényesebben ragyog.
Hans-Jörg Kammerlander befejezte edzői tevékenységét a klubnál. Elért eredmények: egy bronz érem az arany mellett illetve a Magyar Kupában a 4. körig vezette a csapatot.