Piranha FC Fehérvár

Üdvözlök minden kedves látogatót a Piranha FC Fehérvár oldalán! Érdekességek, statisztikák s minden, ami Önnek jár.

A 32. szezon a menetrendnek megfelelően két barátságos mérkőzéssel indult.
A klub fennállása során először sikerült elcsábítani egy angolt csapatot a Stadio di Király Park gyepére. A Green Thougts ellen a második félidőben harcoltuk ki a győzelmet, 2-1-re nyertünk. A másik ellenfelünk egy holland csapat volt. Hagy "némi" kívánnivalót maga után az eredmény, de a csapat mentségére szolgáljon, hogy a kezdő 11 a hétvégi osztályozó után pihent. A Close 2 immortality 7-0-ra vert meg minket.

2011-10-19 Piranha FC Fehérvár - Green Thoughts: 2 - 1 (0-1)
2011-10-26 Piranha FC Fehérvár - Close 2 immortality: 0 - 7 (0-4)

A Magyar Kupa első körében, akárcsak az előző szezonban, ismét Nagykanizsára utaztunk. Most nem az FC, hanem az SC volt a vendéglátónk. Ugyanolyan sikerrel értünk célba, mint a szomszédnál tavaly. Sárközy Jani, 3-szoros gólkirályunk mesterhármast ért el, Targovich 2, míg Bém Gyuri 1 gólt szerzett. Tehát csatársorunk igen hatékonyan működött.
2011-11-02 Nagykanizsa Sport C - Piranha FC Fehérvár: 0 - 9 (0-5)

A bajnokság nyitó mérkőzését mindenki nagyon várta már, és mindenki bízott a győzelemben. Ennek ellenére a vendégek, nevesítve a Szobi szerezte meg a vezetést, majd duplázta meg góljainak számát, míg mi nem brillíroztunk. Aztán előbb Doorman, majd Targovich szerzett gólt és egalizáltuk a szünet előtt az eredményt. 2-2-vel fordultak a csapatok a félidőben. A második játékrészben Bém Gyuri megszerezte a vezetést, de pár percre rá kiegyenlítettek a vendégek. Ez megint megtörtént, előbb itt, majd ott született gól. A végén egy demoralizáló büntetőhöz jutott a vendégcsapat, amibe ugyan beleért Gutscher, de nem tudott hárítani. Szurkolóink roppant mód csalódottan mentek haza és hangot adtak a véleményüknek: "Hattrick, hattrick a ..... anyád!" A futball igazságtalan, és ez igaz az online változatára is.
2011-11-05 Piranha FC Fehérvár - Szobi: 4 - 5 (2-2)

A Magyar Kupa második körében a bajnokság első meccsén elszenvedett vereséget és az előző idénybeli gyors búcsúzást kellett felejtetnünk szurkolóinkkal. Rengetegen kísérték el a csapatot Budapestre, így telt ház előtt játszhattak fiaink. 15.000 néző előtt léptünk pályára a VII. osztályban szereplő Fafnermagic United ellen. Hat helyen változtatott Gutscher kapitány a hétvégi kezdő 11-hez képest, így újra szerephez jutott a "régi" szélső páros, Mottarda és Pielesiak. Az első félidőben négy gólt szereztünk, a másodikban hármat, így alakult ki a 7-0-ás győzelem.
2011-11-09 Fafnermagic United - Piranha FC Fehérvár: 0 - 7 (0-4)

A bajnokság 2. fordulójában az újonc Rókák otthonába látogattunk. Momentumunk sem volt a mérkőzésen. Sárközy Jani és Josep Antoni Canabal sérüléséin és cseréin kívül csak Gutscher kapus néhány parádés védését említette a közvetítés. Több szót nem is érdemes pazarolni erre az "összecsapásra", hetet kaptunk.
2011-11-12 Rókák - Piranha FC Fehérvár: 7 - 0 (4-0)

A Magyar Kupa harmadik mérkőzésén ismét bizonyítania kellett a csapatnak a szurkolók felé. A hétvégi súlyos vereség megmagyarázhatatlan sokak számára, így mindenképpen győzni kellett a vendéglátó Sechquithe FC ellen. Az első félidőben magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést és 2-1-es félidei eredménnyel vonultak a csapatok pihenőre. A második játékrészben ugyan a hazaik felé billent a középpálya, de ez gólokban nem mutatkozott meg. Sőt, mi voltunk eredményesek, így a végén 6-2-es győzelemmel térhetett haza a csapat Fehérvárra. Sorozatban ez a harmadik idegenbeli mérkőzésünk, és hátra van még kettő, sokat számított ez a győzelem.
2011-11-16 Sechquithe FC - Piranha FC Fehérvár: 2 - 6 (1-2)

A bajnokság 3. mérkőzésén a JuveFC Hunhoz látogattunk. Azon kívül, hogy a meccs első helyzete a mi nevünkhöz fűződik, mást nem is érdemes megemlíteni a találkozóról. A második félidő 50. percében megszerezte az első és egyben utolsó gólját is a hazai együttes, így már két meccs óta nem képes gólt lőni a Piranha bajnoki találkozón.
2011-11-19 Juventus Football C - Piranha FC Fehérvár: 1 - 0 (0-0)

A Magyar Kupa negyedik körében ismét vendégek voltunk, ez alkalommal a Karhu JK volt az ellenfelünk. Az első, népes nézőközönség itt gyűlt össze a kupasorozat során, 40793 néző. A meccs nem indult jól, a két hazai próbálkozás 1 gólt eredményezett, amit Mottarda egalizált, de rá két percre ismét ott volt az előny. 2-1-es eredménnyel fordultak a csapatok. Nunez ikszelt nekünk, és végül a félidő második Piranha helyzetét is gólra váltotta Targovich, így 3-2-es előnynél állhatott be Pulyu, hogy pihenhessen Targovich. Szoros továbbjutás ugyan, de az ilyen apró siker a legnagyobb siker.
2011-11-23 Karhu JK - Piranha FC Fehérvár: 2 - 3 (2-1)

A bajnokság 4. fordulójában olyan történt, amire idén még nem volt példa. Bajnoki találkozót nyert a csapat. Az egyik újonc, a velünk együtt 0 pontos csapat látogatott hozzánk. Kiesési rangadónak is lehet titulálni a mérkőzést. Egy 2. percben szerzett gyors Mottarda-találattal megalapoztuk a hangulatot, így előnyben mehettünk pihenni. A második játékrészben ugyan kiegyenlítettek a vendégek, de a 66. percben Doorman, majd stílusosan a 88. percben Roell, a német csatárunk is gólt szerzett, és meglett az első bajnoki győzelmünk.
2011-11-26 Piranha FC Fehérvár - X boys: 3 - 1 (1-0)

A Magyar Kupa ötödik körébe ez ideáig nem jutott el a csapat, így nagy volt az érdeklődés. Az első telt házas mérkőzését játszotta le a Piranha hazai pályán, ami azt jelenti, hogy 45.000 néző foglalt helyet a stadionban. A vendégünk, egy szintén V. osztálybeli csapat, a rotty fc volt. A mérkőzés izgalmasan alakult, mert 7 perc elteltével már 1-1 volt az állás. Aztán a 29. és a 30. percben esett gólokkal már 2-2, ám ezt a 33. percben Canabal megunta, és belőtte a harmadik gólunkat, ami azt jelentette, hogy a lélektani előny nálunk volt a félidőben. A második játékrész utolsó öt percében még lőttünk két gólt, és ezzel biztossá vált a továbbjutás.
2011-11-30 Piranha FC Fehérvár - rotty fc: 5 - 2 (3-2)

A bajnokság 5. fordulójában a ZVSC-hez látogattunk Nyíregyházára. Eddig csupán két mérkőzést játszott egymással a két csapat, de már van úgynevezett "sláger" eredmény, ami a 3-1 a nyíregyházaik javára. A mérkőzés borzasztóan indult, 3 perc alatt kaptunk 2 gólt. Úgy gondolom ez mindenki számára érthetetlen. Ennek ellenére nem adtuk fel, és Bém Gyuri a 28. percben szépített, de rá két percre újabb gólt kaptunk. A második félidőben nem történt már semmi, így a hagyományokhoz ragaszkodva egy újabb 3-1-es mérkőzést produkáltunk ismét nyíregyházi győzelemmel.
2011-12-03 ZVSC - Piranha FC Fehérvár: 3 - 1 (3-1)

A Magyar Kupa hatodik mérkőzésén egy igen erős IV. osztályos ellenfelet kaptunk Joccc Fc "személyében". Ismét telt ház előtt rendezhettük meg a mérkőzést, ami 45.000 nézőt jelent. Nagyon jól indult a meccs, a 3. percben megszereztük a vezetést. Aztán elkezdtek potyogni a gólok. 1-1, 2-1, 2-2, 3-2 és végül 3-3 lett az első félidő eredménye. Végig nálunk volt az előny, de ellenfelünk nagyon szívós volt. A második játékrészben már a Joccc szerezte meg a vezetést, erre még tudtunk válaszolni, 4-4. Azonban a 61. és 65. percekben kapott gólokra már nem tudtunk új találattal felelni, így egy izgalmas, szoros meccsen 6-4-es vereséget szenvedtünk el. Ezzel az eredménnyel kiestünk a sorozatból, de a csapat ilyen sokáig még nem jutott el a Magyar kupában, mint "idén".
2011-12-07 Piranha FC Fehérvár - Joccc FC: 4 - 6 (3-3)

A kupakiesés után folytatódott a bajnokság, ahol igen gyengén szerepelt a Piranha. Az egyik újonc, de igen jól szereplő ellenfél utazott hozzánk. Erre az összecsapásra már nyoma sem volt az eddigi hurrá hangulatnak a lelátón, mindössze 31800 néző látogatott ki a Stadio di Király Parkba. Az első félidő legjobbja Heikki Pulli volt, aki két góllal járult hozzá 3-1-es előnyünkhöz. A fordulást követően szereztünk még egy gólt és mindenki várta a lefújást. Azonban előtte még kaptunk a hajrában két gólt, ami nagyon izgalmassá tette az utolsó tíz percet. Mindenki fejében megfordult, hogy eddig kettő mérkőzésünkön is meglőttük a négy gólt, de eddig mindig kevésnek bizonyult. Ma nem. Megmaradt az előny és pontokat gyűjtöttünk. Akár a közvetlen kiesési veszéllyel fenyegető 7. helyet is elhagyhattuk volna, de minden előttünk álló csapat nyert. De annyival előrébb léptünk, hogy az utolsó hely már hat pontra van és a csapat bizonyította, hogy helye van a V. osztályban.

2011-12-10 Piranha FC Fehérvár - 11LuCiFeR11: 4 - 3 (3-1)

A bajnokság első körének utolsó mérkőzésén a tabella élén álló Guth Fc vendége voltunk. Az első félidőben Gutscher kapusunk tartotta a srácokban a lelket, és így csak 2 gólos hátrányban vonultak a csapatok pihenőre. Azonban a második félidőre már elfogyott a lelkesedés és egy sima 5-0-ás vereséggel utazhattunk haza. Ezzel a "remek" eredménnyel féltávnál őrizzük a stabil kiesőhelyünket, vagyis a hetedik pozíciót.
2011-12-17 Guth Fc - Piranha FC Fehérvár: 5 - 0 (2-0)

Az ezt követő három mérkőzésen 3-13-as gólkülönbséget produkálva stabilan őriztük a 7. közvetlen kiesést jelentő helyünket.

Majd jött a 8. helyen álló X boys elleni derbi idegenben. Gutscher edző ekkorra már úgy gondolta, hogy hatékonyan tudja alkalmazni a 2-5-3-as hadrendet, ami be is jött, ugyanis 3-1-re nyertünk. Majd jött két hazai mérkőzésünk. Előbb a Juventust vertük 2-0-ra, majd a Rókák csapatát egy rendkívül izgalmas és szoros összecsapáson 5-4-es eredménnyel múltuk felül.

Így matematikailag meglett a 6. hely ennek a remek "sorozatnak" köszönhetően. Az utolsó meccsen a Szobi volt az ellenfelünk, akik a mi feltámadásunk áldozatává váltak és lecsúsztak a 7. helyre. Jelentőssége már nem volt a mérkőzésnek, fejben készült a csapat az osztályozóra. Persze két sérülést össze tudott szedni a Piranha, de a pocsék kezdést követően az osztályozó lejátszása már csodának bizonyul.

Az osztályozó mérkőzés lassan hagyománnyá vált a csapat életében. Az eddigi háromból kettő siker és egy vereség. Az utóbbi kettő volt eredményes, aminek következtében kiharcoltuk az V. osztálybeli tagságot illetve megőriztük azt. Most újabb sorsfordító meccs következett, szintén a V. osztálybeli tagság megőrzése volt a cél. 27937 néző látogatott ki a Stadio di KP-ba, ahol a vendégszekotorok zsúfolásig megteltek. Az első félidőben kihagyott helyzetek itt, kihagyott helyzet ott, de a lefújást megelőző utolsó percben megszereztük a vezetést. A második félidő megint langyosan indult, de az utolsó 15 percben eldöntöttük további két találattal, hogy ki a jobb. Ezen a napon mi voltunk azok.