Piranha FC Fehérvár

Üdvözlök minden kedves látogatót a Piranha FC Fehérvár oldalán! Érdekességek, statisztikák s minden, ami Önnek jár.

A 31. bajnoki szezont ismét kettő barátságos mérkőzés előzte meg. Nagy volt a várakozás, hiszen a bajnoki cím megnyerése fellelkesítette a szurkolókat. Első ízben egy grúz csapatot láttunk vendégül a Király Parkban, mely remek felvezetője volt az osztályozó mérkőzésnek, 6-0-ra nyertünk. A második mérkőzést a szomszéd Fehérvári mókusokkal vívtuk meg. Minden teher nélkül léphetett pályára a tartalék, hiszen a csapat közben megnyerte az osztályozót és ezzel kiérdemelte a V. osztálybeli tagságot. Mivel a mókusok az első keretükkel álltak ki, így egy csúnya vereségbe futottunk bele a nyitány előtt, 10-0-ra kaptunk ki. A vereség után a két csapat vezetése együtt ünnepelt, hiszen a mókusok is feljutottak a V. osztályba, igaz ők egyenes ágon. A csapatokat különböző csoportokba sorolták.
2011-06-29 Piranha FC Fehérvár - JALOROSO: 6 - 0 (3-0)
2011-07-06 Fehérvári mókusok - Piranha FC Fehérvár: 10 - 0 (6-0)

Elkezdődött a szezon és a Magyar Kupa első körében Nagykanizsára utaztunk, ahol magabiztosan nyertünk 10-0-ra. Mesterhármast ért el Illia Targovich és Bém Gyuri, saját nevelésű játékosunk is a találkozón.
2011-07-13 Nagykanizsa FC - Piranha FC Fehérvár: 0 - 10 (0-4)

Majd az ezt követő szombaton megkezdődött a bajnokság is. Az első fordulóban idegenben léptünk pályára, ahol győzelemben reménykedtünk. Az első félidő jól is indult, hiszen 2-0-ra is vezettünk már, azonban a félidő második felében már egyenlítettek a hazaiak. A második játékrészben pedig megfordították az eredményt, így 4-2 arányban alul maradtunk. Ez morálrombolóan hatott a játékosokra, mert a legjobb formájukat mutatták.
2011-07-16 Szobi - Piranha FC Fehérvár: 4 - 2 (2-2)

A kupa második körében szintén idegenben mérettettünk meg, a Real96 vendégeként. Sajnos lebecsültük az ellenfelet és míg ők mindent bele adtak, addig a cserejátékosaink és a tartalékok nem bírtak föléjük kerekedni. Ez persze taktikai húzás is volt az edzőtől, hogy a kezdő 11-et pihenteti, mert a cél a bajnokságban a tagság megőrzése, ami nem tűnt egyszerűnek. Az első félidőt 1-0-ra nyerték a hazaiak, a másodikat döntetlenre hoztuk. Ideje korán búcsúztunk a a sorozattól.
2011-07-20 Real96 - Piranha FC Fehérvár: 4 - 3 (1-0)

Kettő kínos vereség után hazai pályán léptünk pályára a bajnokság második fordulójában, ahol nem kisebb ellenfél látogatott hozzánk, mint a bajnokesélyes. Sima meccs volt, a félidőben már 3-0-ra vezettek, a Piranha csak egy szépítő találatot szerzett finn szélsőnk, Pulli révén. Ezzel a vereséggel abszolút utolsók lettünk a tabellán. Pedig a szurkolóinkat ki kellett volna engesztelni a korai kupabúcsú miatt.
2011-07-23 Piranha FC Fehérvár - atabaszkok: 1 - 3 (0-3)

A 3. fordulóban a szintén újonc ZVSC csapatához látogattunk, ahol egy szoros mérkőzésre számítottunk. Az első félidőben 1-1 volt az eredményjelzőn az állás, Sárközy góljával egyenlítettünk annak ellenére, hogy kiesett az egyik védőnk Nunez és a formán kívül játszó Cabrera szállt be helyette. Már-már érett a döntetlen, de az utolsó 6 percben kétszer is mattolták a védelmünket, így újabb vereséget jegyezhettünk fel.
2011-07-30 ZVSC - Piranha FC Fehérvár: 3 - 1 (1-1)

A negyedik mérkőzésen a IV. osztályból kiesett plejádok volt a vendégünk. Szezon legfontosabb meccsének titulált találkozón nyernünk kellett, ha nem akartunk leszakadni a bent maradást érő helyektől. Az első félidőben 2-0-ra vezettünk, és ez a különbség meg is maradt a végéig, így elkönyvelhettük történelmünk első V. osztálybeli győzelmét hazai pályán. Ezzel a győzelemmel a 7. helyre léptünk fel.
2011-08-06 Piranha FC Fehérvár - plejádok: 3 - 1 (2-0)

Az ötödik fordulóban megint egy bajnoki címre esélyes csapat volt az ellenfelünk, ráadásul idegenben kellett megmérkőznünk velük. Az eredmény papírformát hozott, kikaptunk.
2011-08-13 Juventus Football C - Piranha FC Fehérvár: 5 - 2 (3-1)

A hatodik mérkőzésünket hazai pályán rendezték meg, a kupában - a csoportban egyedüliként - még mindig menetelő Guth Fc volt a vendégünk. A mintegy 28713 néző előtt lejátszott meccsen nyolc gólt is láthatott a publikum, igazságos elosztásban. Az első félidő is izgalmasra sikeredett, ekkor még nálunk volt az előny, 3-2 állt az eredményjelzőn. A második félidőben kiegyenlítettek a vendégek, így lett 3-3 az állás, majd a 72. percben Bém Gyuri megszerezte újra a vezetést. A mérkőzésnek azonban nem volt még vége, és a 81. percben újra kiegyenlítettek a vendégek. Itt már az 1 pontnak is örült mindenki, és a lefújásért imádkozott a szurkolósereg.
2011-08-20 Piranha FC Fehérvár - Guth Fc: 4 - 4 (3-2)

Az első kör utolsó mérkőzésén kiesési rangadót játszottunk. A szintén újonc Real Pick volt a vendégünk. A mérkőzés nagyon jól indult számunkra és annál is jobban folytatódott. Gólkülönbség javítás lett a derbiből, az első félidőben 5-0-ra vezettünk már, a második játékrészben 1-1 gólt szereztek a csapatok. Így megszereztük második győzelmünket is, és elkerültünk a közvetlen kiesést jelentő 7. helyről, a 6. pozícióban állt a Piranha a fordulót követően.
2011-08-27 Piranha FC Fehérvár - Real Pick FC: 6 - 1 (5-0)

A 8. fordulóban jött a kiesési rangadó második felvonása. Győrben léptünk pályára a Real Pick vendégeként. Az első félidőben 1 hazai gól született, így náluk volt az előny, azonban a második félidőben megrázta magát a csapat, és mindent egy lapra feltéve támadott. Először a 62. percben Sárközy Jani, majd a 69. minutumban Evandro Maglio szerzett gólt, ezzel megfordítva az állást. Ezzel megszereztük első idegenbeli diadalmunkat is a V. osztályban és a biztos bent maradást jelentő 4. helyre ugrottunk fel. A szezon elején senki sem gondolta komolyan, hogy ilyen "előkelő" helyen is fog tanyázni a Piranha.
2011-09-03 Real Pick FC - Piranha FC Fehérvár: 1 - 2 (1-0)

A 9. fordulóban az azóta a kupából kieső Guth Fc volt az ellenfelünk. Debrecenben léptünk pályára és nagyon kikaptunk. Nem hiába küzdenek a bajnoki címért, erős keret alakult ott ki. Visszacsúsztunk az 5. helyre.
2011-09-10 Guth Fc - Piranha FC Fehérvár: 5 - 0 (3-0)

A 10. fordulóban nézőcsúcsot sikerült beállítani, hiszen 41563 néző gondolta úgy, hogy érdemes megnézni a csapatokat élőben. Az első félidőben nagyon jól álltunk, 1-0-ra vezettünk Sárközy góljával, azonban a második részben előbb kiegyenlítettek a vendégek, majd kettőt még berámoltak nekünk, így 3-1-es vereség lett a vége. A 6. helyre csúsztunk vissza, ami még osztályozót ér.
2011-09-17 Piranha FC Fehérvár - Juventus Football C: 1 - 3 (1-0)

A 11. játéknapon visszavágásra készültek Pesten, hiszen a plejádokhoz utaztunk. Szerencsére nem jött össze nekik a dolog. Az első félidőben 1-1 volt az állás, majd a második félidőben Bém Gyuri előtt adódott egy remek helyzet és könyörtelenül ki is használta azt. Így már négy győzelmünk van és elkerültünk a biztos kiesést. Újra ötödik a csapat.
2011-09-24 plejádok - Piranha FC Fehérvár: 1 - 2 (1-1)

A 12. mérkőzést a Király Parkban játszottuk le a ZVSC ellen. Most mi készültünk visszavágásra, ami sajnos elmaradt, pedig egy győzelemmel nagyot ugorhattunk volna előre. 43373 néző is így gondolta ezt és jött buzdítani a Piranhát. Az első játékrészben 1-1 volt az állás, Sárközy egyenlített, de fordulás után egy bombagóllal és egy tizenegyessel nyertek a vendégek.
2011-10-01 Piranha FC Fehérvár - ZVSC: 1 - 3 (1-1)

Az utolsó előtti meccsen 2 sárga lapja miatt nem játszott szélsőnk, Canabal, akit a szezon elején igazoltunk, mert félő volt, hogy begyűjti harmadik figyelmeztetését és így nem játszhat az utolsó, helyezésen döntő derbin. Őt Pielesiak, a rutinos lengyelünk pótolta. Atabaszkokhoz látogattunk és nem vártunk szoros mérkőzést. Ám mégis az lett. Az első félidőben 2-1-re vezettek a hazaiak úgy, hogy mi szereztük meg a vezetést Targovich góljával. Valószínű ők is spóroltak az energiával, mert a 2. helyezett Guth Fc-vel vívtak presztízscsatát az utolsó fordulóban. Majd a 80. percben felcsillant a remény és kiegyenlített Seppi. Azonban gól okozta öröm mámorában úszó játékosok nem figyeltek és rá egy percre már 3-2 volt a hazaiak javára a mérkőzés állása. A 90. perc után is ennyi maradt az eredmény és visszacsúsztunk a 6. helyre.
2011-10-08 atabaszkok - Piranha FC Fehérvár: 3 - 2 (2-1)

A záró mérkőzésen a pesti Szobi csapata látogatott hozzánk. Szurkolóink rangadóként tekintettek a mérkőzésre, hiszen egy győzelemmel az 5. pozíciót is elvehette a Piranha a vendégektől és mindenkit fűtött a visszavágási vágy. A mérkőzés úgy indult, ahogy azt mindenki szerette volna, az első játékrészben 4-0 állt az eredményjelzőn. A második félidő elején szépített a Szobi, de megint a mi perceink jöttek és berámoltunk még kettőt. Majd egyet lőttek a vendégek és kettőt mi, így alakult ki a 8-2-es végeredmény, amivel az 5. helyen zárta első V. osztálybeli szezonját a csapat. Hét játékosunk is betalált a meccsen, régen volt erre példa. A gólszerzők: Illia Targovich, Anfred Doorman, Maxime Dufour, János Sárközy, Heikki Pulli kétszer is eredményes volt, Hannes Seppi és végül, de nem utolsó sorban Josep Antoni Canabal.
2011-10-15 Piranha FC Fehérvár - Szobi: 8 - 2 (4-0)

A bajnoki szezonnak ugyan vége lett, de számunkra még jött a ráadás. A V. és a magasabb osztályok csoportjainak az a különlegessége, hogy az 5. és a 6. helyezett csapatok számára sem garantált a csoportban maradás. Osztályozót kell játszania ezeknek a csapatoknak a VI. osztály egyenes ágon fel nem jutó bajnokaival.
Ránk egy városi rivális várt, így a "hazai pálya" előnyében nem bízhattunk. Mivel a fehérvári Vörös ördögök12 volt a vendég, így mindenki jogosan bizakodott a telt házban, hiszen mind két oldalon nagy volt a várakozás. A vendégek hosszú távollét után újra a V. osztályban szerepelhettek volna egy győzelem után, mi pedig megduplázhattuk az itt eltöltött szezonok számát egy diadallal.
Mindössze 32857 néző látogatott ki a stadionba, de a vendégszektorok megteltek. A derbi számunkra a legideálisabban indult, hiszen az első 10 percben bedaráltuk az ellenfelet, a 2. percben Seppi előbb jobb oldalról, a 4. percben Targovich középről, majd a 8. percben Seppi a bal oldalról szerzett gólt. A félidőben maradt is ez az eredmény. A fordulást követően Doorman még lőtt egyet, biztos, ami biztos alapon, de az ördögöknek esélyük sem volt. Így maradt a 4-0 és a V. osztálybeli tagság.
2011-10-22 Piranha FC Fehérvár - Vörös ördögök12: 4 - 0 (3-0)

A Piranha az első V. osztálybeli szezonját nagyon gyengén kezdte. Korai búcsú a Magyar Kupából, nevezetesen a 2. körből, valamint csak a 4. mérkőzésen jött az első győzelem a bajnokságban. Mindezek ellenére senki sem adta fel és dolgozott tovább, aminek meg is lett az eredménye. A V. osztály közepén végzett a csapat és jogot szerzett még egy szezonra.